Sourozenci - kapitola devátá

16. dubna 2007 v 20:54 | Severusis |  Sourozenci
Trest pro Protivu

Od té doby začalo dvojčatům hotové PEKLO. Profesor Snape si pro ně neustále vymýšlel nějakou nechutnou prácičku, kterou k jeho vzteku vykonali s úsměvem. K trestání těch dvou nezbedů se přidali s radostí i profesor Potter a profesor Weasley. Mnoho Nebelvíských, Mrzimorských, Havraspárských studentů a dokonce několik Zmijozelských se rozhodlo ztrpčit těm dvěma život. Johnovi a jeho sestře to bylo jedno, protože je hřálo, že Remus a jeho dcera Romula jsou v pořádku. Dokonce i Tommy, kterého hlídal jeho zemřelý upíří bratr. Od Petrifita dostali děkovný dopis a čokoládu, za to že Tommy přežil noc.
Blížily se Vánoční prázdniny a tím pádem se vše zhoršovalo. Studenti se těšili, že na prázdniny pojedou domů a protože čas utíkal hrozně pomalu, byli studenti znechuceni a nakvašení.
Profesoři Weasley a Potter se do těch dvou Foxů naváželi jak mohli, ale na žádost profesorky Weasleyové, která na ně neočekávaně nedala dopustit, je buzerovali sice s rezervou, ale i tak to ti dva cítili. Zato profesor Snape sourozencům odebíral body, dával tresty a zesměšňoval jak mohl.
Když to ředitel Brumbál slyšel, snažil se to chování svému oblíbenému profesorovi rozmluvit, ale zbytečně, protože zvítězila jeho tvrdohlavost.
Deset dní před prázdninami toho zřejmě začali mít dost zase oni dva. Začali dělat problémy, na které nestačil ani ředitel jejich koleje, profesor Snape.
O tři dny později, co začali ti dva řádit se utvořila večerní schůze, kde se všichni přítomní vybraní profesoři v Bradavicích seznamovali s neplechami, které napáchali zmínění studenti.
"Pane řediteli, mě tedy při hodinách žádné problémy nedělají, spíše pomáhají, ale včera jsem přistihla Serenu, že shodila Malfoye ze schodů tak, že mu podkopla nohy a zavolala na něj "Dávej pozor kam šlapeš, moulo!", to jste neviděli. A ten její bratr řekl jednomu chlapci z Mrzimoru, po pětiminutové debatě na chodbě , že by mu slušel monokl a jednu mu vrazil." Řekla profesorka Weasleyová. Nato se začala celá ředitelna s profesory smát, kromě profesora "Bručouna" Snapea, který nad něčím stále přemýšlel.
"To můžeme být rádi, že tu jsme jen v takovém složení, viďte Harry, Rone, Hermiono, Severusi a Minervo?" řekl s překvapením v očích "Má snad někdo jiný takové jiné překvapení?"
"Já" přihlásil se nesměle profesor Weasley "Ona se zeptala Jenifer poté, co Sereně něco šeptem řekla, zda ten placatý ksicht zdědila po otci, či vyhrála v loterii. Nebo její bratr očaroval pod Malfoyem židli, která se s ním rozutekla po místnosti. " to způsobilo další pospolitý smích, i když se profesor Potter spíše šklebil a opět nejvíce obávaný profesor jen zarytě poslouchal.
"U mě, pane řediteli" začal profesor Potter "něco namazala na násadu u koštěte svých nevlastních sester, což způsobilo, že jsem je musel doslova od toho koštěte vystříhat. Žádné kouzlo neúčinkovalo. Ten chlapec kupodivu neudělal nic." Dodal
"Minervo, u Vás udělali ti dva co?" zeptal se ředitel
"U mě nic, jen nemluví při hodinách, komunikace je nulová a spolupráce též. Ne a ne vyslovit formuli pro přeměňování. Jen si odfrknou a mávnou hůlkou. Má to stejný účinek jako s formulí." Odpověděla zástupkyně
"U mě nic nedělají, co by bylo špatného, stejně jako u kolegyně Weasleyové." Řekl Snape
"To je divné i u kolegy Binnse se také nic neděje, naopak pomáhají mu jak mohou. "
řekl překvapeně ředitel. "U Nevilla také nic, zvláštní. Dle jeho slov to umí s rostlinami lépe, než on sám." dodal
"Pane řediteli, omlouvám se, že Vám to oznamuji až teď, ale nařídila jsem Foxové a jejímu bratrovi, aby naučili na ples, který bude za týden všechny prváky alespoň základy tance." Řekla McGonagallová
"Cože jste udělala Minervo?" vyjekl údivem Snape
"No, nařídila jsem…" zakoktala žena
"Slyšel jsem, a kde je mají učit snad ne ve sklepení v té velké opuštěné místnosti, kam se neodváží ani Filch?."
Náhle se ozvalo naléhavé klepání.
McGonagallová otevřela dveře, kde byl udýchaný, vystrašený školník s kočkou v náručí.
"Pane profesore," začal jektavě a díval se na ředitele "Pro…Proti…Protiva…, ve sklepení, nevím co to způsobilo." Řekl zmateně, když všichni v místnosti se Snapeem v čele vyběhli a zamířili do sklepení. Školník je následoval.
Do sklepení všichni doslova vletěli, ale zastavil je netradiční zjev. Byl to Protiva, který se točil ve vzdušném víru, který jeho vlivem prolítával zdmi sem tam, přičemž všichni dospělí slyšeli jen jeho skučivé "Jéééhhéééííííííííjjjéééééhhhůůůůůůjjjjjjííííííjjjjáááchchch"
Netrvalo dlouho a Protiva, i když nerad, proletěl všemi přítomnými a zanedlouho se vracel s ještě strašnějším skučením.
Profesor Snape pohotově vytáhl hůlku a důrazně zvolal "Finite Incantatem!"
Protiva se zastavil, neskutečně se motal a řekl: "Ta Zmijozelská bílá dvojčata jsou divná." Zasmál se, načež školník protočil oči a odešel se společnicí dále do sklepení.
V tu chvíli se však Protiva roztočil znovu, ale s větší rychlostí a zmizel ve zdech. Všichni zůstali stát s otevřenou pusou.
Ředitel se rozhodl, že zjistí kdo ho a jak očaroval.
Bez zaklepání vešel do místnosti, kde Serena zrovna učila Malfoye, který stál jako prkno a jeho výraz byl plný strachu.
"Takže, ty se narovnej. Viděl jsi jak má chlapec stát, když se tančí." Řekla
"Jo, ale vy jste machři." Zasténal Malfoy
"Ty jsi Bacil, jen jsme se narovnali a já Serenu vedl." Řekl u úsměvem John "Hele teď Vám všem znovu ukážeme jak by to mělo vypadat úplně správně, ale u Vás bude stačit abyste si nepošlapali nohy. Hlavně až vyzvete nějakého profesora." Dodal
"Snapea asi nevyzvu, ten by mi strhával body, až do sedmého ročníku." Řekla dívka z Mrzimoru.
"Možná Hammetis , ale podle všeho je dobrý tanečník." řekla Serena
"Jo a já pohroma, ale kam se na tebe hrabu, když si vzpomenu, co jsi udělala s Protivou." Řekla a dusila v ruce smích.
"Dobrá, jen Vám ukážeme jak to má vypadat a odčarujeme ho." Řekl rázně John, natáhl gramofon a pustil gramofonovou desku , která hrála valčík.
John popadl Serenu, ta se na něj usmála a všichni ostatní jim udělali prostor k tanci.
Profesoři stáli u dveří, pozorovali studenty nejvíce dvojčata a mlčeli.
Profesor Snape byl překvapen jak to ti dva skvěle ovládají. Nakonec si sami sobě úklonou poděkovali a sklidili nadšený potlesk i ze strany profesorů, kteří byli nadšeni jejich tancem.
V tu chvíli si John se sestrou všimli lektorů.
"Dobrý večer, páni profesoři, pane řediteli." Řekl John, aby všechny upozornil na jejich přítomnost.
"Co jste udělali Protivovi?" zajímal se ředitel a díval se na ně skrze své půlměsíčkové brýle.
"Nenechal nás na pokoji, a nakonec řekl: "Nechal bych Vás, kdybyste mne pořádně vytočili." Tak jsme…" v tu chvíli se všichni, ovšem kromě profesora Snapea začali nezadržitelně smát
Serena počkala až utichne chechot. Což se stalo docela brzy.
"Tak tedy, já bych šla toho Protivu vysvobodit, když dovolíte. " řekla a odešla z místnosti. Ředitel se zástupkyní a profesorem Snapeem ji následovali.
Dívka na chodbě se postavila a zamířila před sebe svou hůlkou a vyčkávala. Profesorům to bylo divné, ale vyčkávali s ní. Náhle se objevilo točící se strašidlo, které skučivě skuhralo.
Děvče namířilo svou hůlkou na trestaného a zvolala klidně "Vexatum Clausolis".
V tu chvíli se Protiva přestal točit a snažně vyrovnával stabilitu a podíval se na dívku.
"Už nikdy zlobit nebudu, jen ne točení, slečno." Zaskučel a čekal co bude.
"Jdi a nenech se vytočit." Řekla mu holčina s úsměvem a strašidlo jako na povel zmizelo s křikem ve zdi.
"Slečno Foxová, toto kouzlo znáte odkud? Není všeobecně známé a jaké jste použila na jeho trest?" zeptal se Snape
"Je velká legrace ta kouzla vymýšlet a ještě větší dělat protikouzla," zasmála se "použila jsem "Torquesis circumum maxima " a nejlepší je, že vymyšlené kouzlo se dá zrušit jen vymyšleným protikouzlem, pane." Dodala.
"Chceš říct Sereno, že jsi si vymyslela formuli a hned nato protiformuli?" divil se ředitel
"Zásada Havranů, pane." odpověděla
"Havranů?" užasla McGonagallová
"Corvus znamená havran, paní profesorko, po mamince." Odpověděla jí mile dívčina
"Nebuďte drzá, slečno!" štěkl Snape
"Omlouvám se, paní profesorko, pane profesore, pane řediteli." Řekla dívka kajícně.
"Jděte za svými spolužáky a řekněte ji, že bude večeře. A mimochodem tančíte skvěle." Řekl ředitel
"Jistě pane, děkujeme." Odpověděla.
"Slečno Foxová, za týden bude ples, tak se čiňte!" rýpl si do ní Snape
"Také se tak těšíte, až si spolu zatančíme? Nedávejte to tak najevo, pane profesore. Já bych se totiž mohla červenat." rýpla si také do něj přes Nitrovzpyt
"Udělám co bude v mých silách, pane. Na shledanou." Řekla verbálně a odešla do místnosti s ostatními.
"Severusi, co se tak šklebíš?" zeptala se jej profesorka
"Minervo, to je jen má věc." Zabručel a odvlál.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama