Sourozenci - kapitola devatenáctá

16. dubna 2007 v 21:28 | Severusis |  Sourozenci
Famfrpál se strategií má i své vysvětlení

Během večeře bylo v sále takové ticho, že by někdo slyšel i spadnutí příboru.

Po večeři, profesorka zacinkala lžičkou na skleničku, čímž všechny upozornila.
V tu chvíli vstal profesor Weasley a řekl:
"Chtěl bych Vám všem říct, že přijímám omluvu slečny Foxové. A žádám všechny, kterých se to týká, kteří se tím chlubí ač o tom Foxovi zatvrzele mlčí. Už je prosím nechte na pokoji. Ještě jedna věc, i když nikdo z Vás netuší za co, ale děkuji Foxovým, Ti vědí o co jde. " usmál se a posadil se
"Já bych chtěl dodat jen jednu věc," pokračoval ředitel. "Určitě jste si všichni prváci všimli, že již zmiňovaní studenti v některé dny nebyly na hodinách. Po dohodě profesora Snapea se mnou, jsem jim dovolil, aby trénovali ve volných dnech na Famfrpál, protože …" přerušil jej šum z rozčílených studentů. "Klid prosím, protože jednak profesor Snape měl zrovna s nimi jakési řízení a nebojte se, že by to bylo pro ně až tak jednoduché. Ti dva s okamžitou platností, budou po ruce každému profesorovi, nebo i Madam Pomfreyové s panem školníkem Filchem. Dokonce napíšou práci na téma, které jim každý profesor zadá. Přeji hezký večer a uvidíme se ráno na snídani."
V tu chvíli se všichni začali smát a ukazovat si na ledově klidná dvojčata, která to spíše potěšilo.

V pátek večer se sešlo celé zmijozelské Famfrpálové družstvo a Pity, který si držel od povedených dvojčat odstup, a říkal jim jak by to mělo vypadat.
Všichni tou nutnou otřepanou verzí usínali.
"Chtěli byste snad, aby Vám řekla své nápady Foxová s bratrem?" řekl Pity nasupeně.
"Jo." Přitakalo celé družstvo.
Tak šli na kapitánský post se postavit Foxovi.
Vyprávěli jim o nápadech, které všechny očividně zajímaly víc než Pitovy nápady.
Nejvíce je pobavilo, když jim Serena řekla. "Musíte vědět jedno. Kdyby na Vás náhodou letěl Potlouk tak tomu zabráním já, nebo John. John ještě naučí naší techniku Drummyho, ano? Nebudete nic jiného dělat, než se zajímat o Camrál."
"Dobrý Sereno. Tak zítra." Řekli nadšeně spoluhráči a odešli na svou kolej.

V sobotu proběhl Famfrpál tak jak Zmijozel plánoval.
Jakmile na ně zaútočil Potlouk, tak se jej dvojčata nebo Drummy , kterého John naučil chvat na obrácení směru Potlouku.
To vzbudilo takový ohlas, že o ničem jiném Jordan skoro nemluvil.
"Zmijozelští, opět odvrátili směr zákeřného Potlouku. Havraspárští jsou ještě v šoku, což zapříčinilo, že jejich bystré hlavinky opět utrpěli dalším gólem ze strany Zmijozelu. Je to 90 : 50 pro Zmijozel. Jak zmijozelská chytačka Serena Foxová tak havraspárský chytač Frernam Dux se rozletěli za Zlatonkou. Na scéně je další Potlouk a útočí na Duxe, hlavně pozor! Serena Foxová strčila do protihráče, čímž zabránila neštěstí, které bylo v podobě Potlouku. Dobrá práce, Foxová. Kdo by řekl, že taková obluda, bude dobrý chytač."
"Jordane!!!" zaburácela profesorka
"Omlouvám se paní profesorko, to je za to co řekla panu profesorovi. I tak to má u mě. Jejda, je to jen taktak. Zlatonka se dala na úprk. Oba chytači se tryskem rozletěli za Zlatonkou, zmijozelští dali opět další gól. Au, … je tu zranění. Zmijozelský odrážeč byl atakován havraspárským protihráčem, kterému se to nevyplatilo, protože jej shodil Potlouk, který se trefil do břicha, no tak to si dlouho nedá své oblíbené čokoládové žabky. To se hold stává. Je to napínavé, napínavé až hrůza, Foxová je kousek za Duxem. Je to možné? Teď je před Duxem, natahuje ruku … a má ji. Zlatonka se jí vzpouzí, … ale i tak to Zmijozel vyhrál." Zvolal Jordan.
Profesor Potter odpískal konec hry.

Petrifitus jim blahopřál a řekl, že je na ně moc hrdý.
Dvojčata poděkovala, usmála se a odešla na svou kolej, kde poslouchali pořád dokola Pityho jak porazili Havraspár.
Proto si Serena s Johnem popřáli "Dobrou noc" a šli si lehnout.

"Petrifite, jak jste ty dva dostali to toho dětského Famfrpálového družstva, když už v šesti u Vás na Ministerstvu začínali?" zeptal se Snape přítele o den později.
"Kam? V žádném družstvu nikdy nebyli, jen jednou, asi v sedmi osmi letech, viděli jak nějaký mladý čaroděj létá na koštěti a tak nás "Ministerstvo" tak dlouho prosili, že jsme je začali učit létat. Netrvalo to dlouho. Jen týden a létali jako kdyby měli křídla. Jednou se stalo, že v té obrovské místnosti, která byla pro jejich výcvik vybudována jedna naše pracovnice se předváděla, použila kouzlo a to se proti ní obrátilo. Nevím jaké to bylo. Ona levitovala a byla stále u stropu. Než jsme se naděli ti dva vzlétli, a dopravili zpět na zem. Serena vzala její hůlku, zatímco John jí držel a odčarovala jí. Ta pracovnice, byla příbuzná vedoucího odboru, který se jich zeptal, co by si přáli za odměnu. Četli o košťatech "Evanesco" a požádali o ně. Stali se tak spásou ministerstva a k jejich školení se přidalo i létání. Později se stali ještě většími mistry. Četli o Famfrpálu a vymýšleli strategie." Vysvětlil stařec s pochmurným výrazem
"Petrifite, trápí tě něco?"
"Ano, trápí Severusi." Povzdychl si "Byl jsem na ministerstvu, kvůli jednomu problému, z čehož se může stát hotová katastrofa." Řekl tiše muž
"Co se stalo?" zkoprněl Snape
"Administrativní omyl, který vyzradil Judyino utajení. Od té doby se Judy neozvala. Jenže je tu další problém. Jistě jsi slyšel od Sereny nebo Johna co by se stalo, kdyby zjistili, že jí Ministerstvo prozradilo. Ale další problém je, že Ministerstvo nechce, aby to zjistili. Když jim budu lhát, tak ztratím jejich důvěru. Mohou klidně o prázdninách utéct a vrátit se až za pár let. To jsme také zkoušeli, ale to mi důvěřovali tak se vrátili v dohodnutou dobu. Za tři měsíce. V deseti letech se dovedli tak dobře v mísit mezi mudly, že je žádný Bystrozor nemohl vypátrat, nebo spíš, jakmile nějakého zvětřili tak neznámo jak se vypařili a pokračovali ve své pouti. Je sice pravda, že v té misi nebyl Potter, ale i jeho by se dokázali hravě zbavit. Co mám dělat, Severusi." Povzdychl si Petrifitus
"To je zapeklitá situace. Většinou mám odpověď na všechno, ale teď nevím. Omlouvám se, ale nevím." Řekl kajícně profesor "Moment, to jako ti dva si poradili bez kouzel? Zjistili jste potom co dělali?" zeptal se
"Jen to, že měli ty nejlepší prázdniny v životě. Jsou to tajnůstkáři, víteční lháři a rychle jim to zapaluje." Odpověděl zemdleně
"Jsou takoví, že by se mstili mudlům?"
"Co tě napadá, Severusi. Ti dva by pro ně položili život. Nikdy by neprozradili svou identitu. Spíše by se pořádně, a to říkám opravdu pořádně nejraději teď pomstili Ministerstvu."
"Už jsi se rozhodl, kam je dáš na prázdniny?"
"Ano, Ministerstvo mi nařídilo, abych je umístil do sirotčince."
"Vždyť odtamtud utečou."
"Jestli ne dřív, ale o tom nikdo nechtěl nic slyšet, protože na bude dohlížet sedm Bystrozorů, včetně Nymfadory Lupinové a jejího muže. Prý nebudou mít šanci, ale ze zkušenosti s jejich přizpůsobením, to zvládnou levou zadní. Pak je ale dlouho neuvidím, leda by sami chtěli a to se ještě k tomu vrátit do Bradavic. Vědí, že by je Ministerstvo také obětovalo, i když naplnili oba očekávání. Navíc jsou to kanomantici. Jen s nimi dosud zemřelí komunikovali. "
"Ufff, to je hrozné. Sám bych nevěděl jak se zachovat, ale asi bych jim řekl pravdu. Poraď se raději s panem ředitelem až se vrátí, dnes někam odjel." Řekl neurčitě profesor.
"Dobrá počkám, nemáš něco k pití?" zeptal se ponuře Petrifitus
"Kávu, čaj, víno nebo whisky?" zeptal se zdvořile.
"Whisky, prosím." šeptl kmet
"Ten je na tom dost zle, jsem zvědavý co mu ředitel poradí." Pomyslel si při nalévání sklenice s whisky.

Další dny, které čekal na Petrifitus na ředitele Brumbála byly nekonečně dlouhé. Navíc jej drtilo, když se na něj Serena s Johnem, jakmile ho spatřili, od ucha k uchu usmáli.
Čekání bylo o to delší, když došla zpráva od Brumbála, že se zřejmě o 14 dní zdrží.

Nastala druhá polovina května a studenti značně zdivočeli a znervózněli, protože se blížily zkoušky. Jen Serena s Johnem byli ledově klidní. Ještě ve větším klidu byli, když si je každý profesor dobíral, že zkoušky nemohou zvládnout, protože se flákali kvůli Famfrpálu.
Oba se vždy jen zašklebili a když jim to dobírání lezlo krkem, řekli každému profesorovi, že když zkoušky neudělají tak snědí stále nedokončený obrázek své matky a když je udělají tak budou o prázdninách psát každému profesorovi, který o to bude stát.
Nato se každý z vyučujících zasmál, ve Snapeově případě ušklíbl a přikývl.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama