Sourozenci - kapitola druhá

16. dubna 2007 v 20:23 | Severusis |  Sourozenci
Zařazování

Druhý den ráno ve čtyři hodiny se Serena s Johnem probudili. Po chvíli se rozhodli, že si půjdou uvařit čaj.
Oba se převlékli do cestovního a odešli do jídelny.
V jídelně je čekalo "nemilé překvapení" profesor Snape. Ten si jich nevšiml.
Seděl tam a popíjel čaj.
"Dobrý den, pane profesore." Pozdravili
"Co je na něm dobrého?" zavrčel
"Dnes se vrátíte do Bradavic, tam na Vás bude čekal spousta nových vystrašených prváků a vy budete moci předvést svou oblíbenou nacvičenou úvodní scénku. Mimochodem, moc se na ní těšíme. Prý se tak lekneme, že až nadskočíme, je to pravda?" zeptala se na závěr Serena
"Kdo vám to řekl?"
"Mamka Lucretie." Řekl John
"Dáte si naší specialitu?" zeptala se Serena
"Proč a jakou?"
"Říkáme tomu "Čaj Tasmánského Čerta" pročistí to dutiny, ne že byste to potřeboval, ale posiluje to imunitní systém." vysvětlila
"No, zkusit se má všechno." Zasyčel
"Dobrá." Řekla "Posaď se Johny, dnes jsem tu šéfkuchař já, minule jsi byl ty a víš jak to dopadlo?"
"Hm, ještě teď mamka určitě prská." Odpověděl s úšklebkem
Profesor vytřeštil oči a doufal, že ona bude lepší.

Zanedlouho měl muž před sebou hrnek s kouřícím čímsi. Vonělo to, ale měl strach, že zdání klame.
"Asi bych to měl vypít najednou." Pomyslel si
"Prosím, nepijte to najednou, mohlo by to být trošičku nebezpečně nepříjemné." Řekla dívka a usrkla. Bratr také. Snape měl podezření, že mu četla myšlenky, ale v jejím věku to je nesmysl.
"Sereno, je to paráda, tak to má být." Řekl
Dívka přikývla
Snape se napil a chutnalo mu to. Sice cítil, jakoby dýchal i ušima, ale chutnalo mu to.

"To už bude šest?" podivila se dívka
"Mám vzbudit holky?" zeptal se bratr.
"Jo, buď tak hodný, já dojdu pro noviny." Řekla Serena a odešla s bratrem z jídelny.
"To byl dobrý čaj, ostrý, ale chutný." Liboval si profesor
Zanedlouho přišla Serena s Denním Věštcem v ruce. Podala ho muži, posadila se ke stolu a popíjela čaj.
"Jak víte, že ho "rád" čtu?" zeptal se
"Čte jej mnoho lidí." odpověděla mile.
Dále se spolu nebavili, protože se do jídelny nahrnuli všichni ostatní z domu.

"Tak, teď se všichni připravte, teď se přesuneme Letaxem do Příčné ulice odkud půjdeme na nádraží." Zavelel po snídani Remus, když už byli všichni nastoupeni se zavazadly v hlavní místnosti
"Severusi, ty půjdeš první a ukážeš dětem jak mají Letaxem cestovat, ano?" poprosil jej muž.
"Mám ti snad odporovat?" zavrčel a šlápl "nechtěně" Sereně na nohu. Ta ani nemukla, ale její oči se bolestí zkřížili. Když profesor vešel do krbu, nabral si prach Letaxu a zvolal "Příčná ulice!!!" v zeleném plameni zmizel.
Následovala ho Serena. Když se dostala na cílové místo, oprášila se a podívala se muže, který na ni čekal.
"Čekal jsem, že to zvládnete lépe." Ušklíbl se a postavil se krbu zády.
"Čekala jsem, pane profesore, že víte jak může být nebezpečné postavit se zády ke krbu." Vrátila mu úšklebek.
"Jak to myslí…" nedořekl, přičemž se otočil ke krbu čelem. Z něj však někdo vylítl takovou rychlostí, že mu vletěl do náručí, tak razantně, až upadl na zem a málem si vyrazil dech.
Byl to John.
"Johny, vstávej a pomoz mi, nemusí ho nikdo vidět válet se po zemi. Že ty vždycky u Letaxu musíš koktat." Vyhrkla a pomohla s bratrem profesorovi zpět na nohy.
"Děkuji, pane profesore. Omlouvám se." Zakňučel klučina.
Ostatní přicestovali ukázkově i Remus s manželkou, kteří to měli těžší, protože cestovali spolu se zavazadly.

Na nádraží děti dostali jízdenky, prošli přepážkou a nastoupili do vlaku.
Cesta byla skvělá, nikdo sourozence ani Lupinovi neobtěžoval. Jen přemýšleli, proč s nimi nejel Snape.
Za několik hodin však měli jiné starosti. Protože se blížili na konečnou. Převlékli se do hábitů a počkali až vlak zastaví.
Vlak zastavil, všichni studenti vystoupili a prošedivělý hajný Hagrid svolával všechny prváky.
Odvedl je k lodičkám, které je dopraví ke hradu. Serena s Johnem byli v pohodě jen Rowena s Eileen měli co dělat, aby se s nima lodička nepřevrhla.
Poté co se studenti z lodiček vylodili, odešli k Velké síni, kam je Hagrid nasměroval.
Tam si je vyzvedla profesorka McGonagallová, a zavedla je k Moudrému klobouku.
Každému jej nasadila na hlavu a on přisuzoval dané studenty k jednotlivým kolejím.
Snape byl rozčarován z toho, že slyší samé Nebelvír, Havraspár, Mrzimor, ale Zmijozel pouze jednou. Byl to klučina, kterému koukala tupost z očí. Mrzutý profesor se divil, proč byl poslán ke Zmijozelu, ale co si vyloženě nepřál bylo to, aby k němu byli při děleni Foxovi.
Bohužel brzy poznal, že se jeho přání nesplnilo. Klobouk u těch dvou bledších, hubenějších dvojčat bez váhání zvolal "Zmijozel!!!", u těch druhých dvojčat váhal a nakonec zvítězila stejná kolej. Profesor cítil, že kdyby neseděl na židli, odporoučel by se k zemi.
Ředitel Brumbál jej vzal za ruku, kterou měl po své levici a řekl: "Doufám, že na první hodinu nepůjdeš s tímto odstínem, Severusi. Studenti by se mohli bát, že jim v polovině věty omdlíš."
"Proč já? Já jsem takový smolař, pane řediteli." Zasípal a pozoroval ostatní prváky, kterým byl nasazen klobouk a byli rozřazeni.
Dean Longbottom byl poslán též do Zmijozelu a jeho sestra do Nebelvíru. Všichni ztuhli i čtyřčata, když Moudrý klobouk poslal do Zmijozelu i Romulu Lupinovou a jejího bratra do Nebelvíru. Basil Malfoy byl poslán do Zmijozelu, což chlapce sice potěšilo, ale zároveň děsilo, neznámo proč. Potterovic dvojčata byla poslána do Nebelvíru. Weasleyovic dvojčata též.
Po začlenění studentů do jejich kolejí, profesorka McGonagallová se posadila po pravici ředitele, který započal hostinu a řekla: "Severusi, ty máš ale štěstí. Já bych ty čtyřčata brala všemi deseti. Zvlášť potom co jsem o nich slyšela. Ty dvě holky, jsem málem ve své koleji měla, ale zvítězila tvá. Ta, ehm, jak se jmenuje, Serena, podle všeho s bratrem jsou dobří na co si jen vzpomenou. Prý, ale není to jisté, oba pomáhali při změně Zákona o Vlkodlacích. Harry říkal, že jejich matka byla poslána do Tartatusu, poté co Remus odvezl děti, ale neví proč. Ty dvě holky umí prý perfektně lítat… "
"Minervo, při vší úctě a Vaší inteligenci, byste mohla vědět, že by těm dvěma muselo být devět let, když byl ten zákon schválen. Pokud chcete ty sourozence, klidně si je vezměte, budu jenom rád. Co se týče Lucretie, tak tam šla určitě něco zařídit, protože jak jí znám, tak by neprovedla nic nezákonného. " zareagoval černě oděný muž

Náhle se v síni ozval slabý ustrašený výkřik. Šlo to od Zmijozelského stolu. Všichni v sále utichli podívali se tím směrem. Serena držela Malfoye za kravatu a něco mu šeptem říkala, načež on pobledl a usedl zpět.
"Co se tam děje?" zeptal se ředitel
"Zjistím to, pane řediteli." Řekl Snape a rozešel se k nim.

"Co to tu provádíte? To se nemůžeme ani v klidu najíst?" zasyčel na Serenu s Malfoyem, když k nim přivlál.
"Omlouvám se." Řekla dívka
"Kdo to způsobil?" zeptal se
Nohsledi jak to dělávají zvolali "Foxová, dcera té Šmejdky a kamarádka Vlkodlaků."
V tom vyletěli John se Serenou po Crabbeovi a Goyleovi tak rychle, že to nikdo nepostřehl, až když je drželi pod krkem.
"Vy jste asi neslyšeli, co říkala Serena Bacilovi, takže to zopakuju. Naše matka je pro nás svatá, jestli o ní řeknete ještě jednou, co jste řekli, tak se těšte. Totéž platí u Vlkodlaků, dnes existuje Zákon, který jim umožňuje se pohybovat volně, studovat a pracovat. Romula je naše kamarádka a pokud se budete do ní, jejího bratra, naší mamky, či někoho, na kom nám záleží navážet, tak uvidíte jak vypadá pomsta Havranů. Rozuměli jste? Máte s tím problém?" procedil skrz zuby John, načež oba kluci polkli a dívka s bratrem je pustili, nato ztěžka chlapci dosedli a sinalá dvojčata stále stála před profesorem, který se díval na roztřeseného Malfoye.
"Chcete říct, že se jednalo, jen o vysvětlení jistých věcí?" Zeptal se Snape
Stojící přikývli.
"Doufám, že se to nebude opakovat." Řekl a odvlál zpět k čestnému stolu.
Navečeřel se a poté zmizel ve sklepení.
Prefekti odvedli nové studenty do svých kolejí. Prefektem Zmijozelské koleje byl hnědovlasý, obtloustlý klučina, který dával Johnovi se Sereno najevo, že si něco takové co udělali ve Velké síni mohou jen zkusit a dopadne to špatně.
"Tak, abych se Vám představil, jmenuji se Monte Foolish, jsem prefekt této koleje. Pokud budete mít nějaké problémy přijďte s tím za mnou. Mám zde Váš rozvrh na tento rok." Řekl cvalík a podal studentům rozvrh, kde měli napsané hodiny, letošní rok.
"Teď budu číst Vaše jména a Vy se přihlásíte jakmile ho přečtu!" snažil se to říct strašlivě, ale bledým dvojčatům to připadalo jako zavytí.
"Daniel Bad, Eileen Foxová, John Corvus Fox, Rowena Foxová, Serena Corvus Foxová, David Goyle, William Crabbe, Dean Longbottom, Romula Lupinová, Basil Malfoy, Maverick Sunny " přečetl jména a všichni zvedli ruku
"Pokud budete se chtít dostat do Zmijozeské koleje musíte nejdříve vyslovit heslo, které zní "Mordovník". "řekl a odešel do prefektského pokoje.
Serena se rozloučila s Johnem a odešla ze Zmijozelské koleje k profesoru Snapeovi.
Když došla k jeho kabinetu, zaklepala vyčkala na vyzvání. Místo toho se dveře otevřely a v nich stál očekávaný muž.
"Dobrý večer, pane profesore. Je mi jasné jak Vás musí bolet záda, znám to nejednou se mi to také stalo. Tohle vždy pomůže okamžitě od bolesti. Mám to odzkoušené, navíc dělala jsem to sama. Určitě máte něco lepšího, ale zkuste to. Byla by škoda, kdyby Vaše první oblíbená hodina s prváky byla nanic, protože bratr u Letaxu koktá. Na shledanou. " zašeptala, vrazila profesorovi dózičku s mastí do ruky a běžela zpět na kolej.
Snape si chvilku prohlížel dózičku, pak zmizel v kabinetu a zabouchl dveře.

"Voní to vábně, ale na druhou stranu to dělala to sama, AU, aby to nebylo ještě horší. Nechci s těmi zády jít za Poppy." Zauvažoval
"Zkusím to" zavrčel si a namazal si mastí bolestivé partie zad.
"Aaaa, ono to pomohlo. Ta holka je neskutečná. Zítra první hodinu mám s prváky Zmijozel a Nebelvír. Snad Nebelvíru seberu pár bodů a Zmijozelu nějaké přidám." Řekl si, protáhl se a šel si lehnout.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama