Sourozenci - kapitola osmá

16. dubna 2007 v 20:51 | Severusis |  Sourozenci
Úplněk

Po opravení poslední práce se uvelebil ve svém křesle, zavřel únavou oči a spojil s prsty. Pomalu, ale jistě se ukládal ke spánku, když v tu chvíli slyšel hlubokou dunivou ránu. Ta jej vytrhla z mikrospánku, až sebou škubl, jelikož se lekl. Rozhodl se, že zjistí, co to bylo.
Profesor tedy otevřel dveře od svého kabinetu a byl překvapen co vidí, lépe řečeno, koho vidí.
Byl to školník Filch se svou společnicí paní Norissovou.
Muž ležel na zemi natažený jako prkno a prudce pohyboval očima.
Snape zkřížil oči nad pohledem na napnutého školníka a jeho kočičí společnice pronikavě mňoukala.
Černě oděný profesor si povzdychl, zamumlal protikouzelnou formuli a švihl hůlkou nad očarovaným.
Ten se brzy začal znovu hýbat a nadávat. Profesora však přestalo školníkovo hudrování brzy bavit.
"Tak dost!" zařval "Doufal jsem, že si odpočinu po náročném dni, ale to asi nehrozí, že? Buď mi řekněte co se stalo, nebo mlčte!"
"Omlouvám se pane profesore," začal kajícně "byli to nějaké děti. Chtěl jsem je zastavit, ale ta hůlka je nějaká vadná." Dodal šokovaný odporný školník Filch.
Snape měl co dělat, aby mu neřekl názor, nejen na hůlku, ale i na něj.

"Teď už to nevyřešíme Filchi, tak to necháme na ráno, jděte si odpočinout, já udělám totéž. Ta hůlka se má držet obráceně." Zavrčel profesor a odvlál do svého kabinetu.

Tahle epizoda způsobila profesorovi, že nemohl usnout. Rozhodl se, že si začne sepisovat otázky, které by ho zajímaly.

"
Petrifite,
Řekl jsi mi, že se tě mohu na cokoliv zeptat.
Já však neočekávám, že mi na vše odpovíš,
ale i tak ti budu vděčný za pár odpovědí.
- Odkud pocházejí John a Serena?
- Dají se od nich očekávat schopnosti, na které se musí dávat pozor?
- Proč byli vybráni na výzkum?
- V čem spočíval ten výzkum?
- Proč je Lucretie nechce?
- Má to spojitost s dopisem, kde mi píše, že teď se musí starat někdo jiný?
- Napiš mi něco o sobě.
- Máš ty na mě nějaké dotazy?
- Mohu ti být nějak nápomocen?
Budu se těšit na odpověď tvůj přítel Severus S.
"


Po sepsání dopisu jej složil, zapečetil a schoval do stolu. Uvelebil se ve svém křesle a usnul.

Druhý den byl den poklidný Snape se rozloučil s Pythonem a předal mu dopis, kde má nějaké ty otázečky.
Python se proměnil v havrana a odletěl.

Serena informovala Mettyho v domluvenou sobotu o všem co je nutné v jistých případech udělat. Profesor Snape je špehoval a poslouchal, co asi o tom mohou vědět. Byl mile překvapen. To co věděli ti dva by snad nevěděl ani Lupin.

Od té doby se hodně stalo. Nejen, že při hodinách lektvarů vybuchovaly kotlíky,
v hodinách přeměňování se nepřeměňovalo tak jak by mělo, kouzelné formule nefungovaly, košťata byla agresivní, což si vyzkoušel na vlastní kůži i profesor Potter, kterého koště ne a ne poslechnout. Byla to legrace na první pohled, jen kdo se nesmál byli Jenifer a Jack Potterovi, Paula a Andrew Weasleyovi a Dean a Dorris Longbottomovi.
Komu jedinému to nedělalo problémy byl profesor Snape, profesorka McGonagallová, Serena s Johnem a ředitel Brumbál. Jediný kdo byl z toho celý mimo, byla Romula Lupinová, která se čím dál tím víc cítila hůř a hůř.
Sourozenci často viděli Snapea, jak se prochází v lese a na někoho jakoby čekal, možná někoho hledal. John a Serena, kterým chodila pošta od černého havrana se tvářili jakože nic, ale stále nad něčím přemýšleli. Nevlastní sourozenci v čele Basila Malfoye a jeho goril si dobírali Romulu, který v jednom kuse kvůli nim brečela. Sinalá dvojčata si řekla, že po úplňku těm posměváčkům ukáží, co to znamená prudit "Vrány"
Blížil se den, kdy bude úplněk, už v tuto sobotu, tudíž za dva dny. Snape dostal konečně večer odpovědi na své otázky.

Můj příteli Severusi,
Omlouvám se, že jsem dlouho nenapsal, ale musel jsem toho hodně zařídit ohledně Johna a jeho sestry.
Zde ti odpovídám na otázky:
Odkud pocházejí John a Serena
Jejich původ je neznámý. Vím jen, že jejich matka je Bystrozorka. Možná jí znáš, studovala v Bradavicích asi v té době co jsi tam studoval ty. Jmenovala se a jmenuje se dál Judy Corvus Crammerová. Vykonává práci pro Ministerstvo, která spočívá být po boku Mortiferuse. Asi neřekla, že jsou ti dva její, jinak by jim hrozilo velké nebezpečí ze strany Mortiferuse, protože by je chtěl získat. Už jednou se mu postavili a vyfasoval jizvu, kterou nezakryje ani Mnoholičný lektvar.
Dají se od nich očekávat schopnosti, na které se musí dávat pozor
Schopnosti se u nich vyvíjejí, ale pokud něco umí perfektně tak je to: Znalosti o černé magii a obrana proti ní, lektvary, kouzelné formule, které si rádi vytvářejí vlastní, ale pozor stačí jim jen švihnout hůlkou aniž by vyslovili formuli. Jejich hůlky jsou z několika složenin, které kolikrát by správně neměli nic mít společného. Ollivander se synem a vnukem jejich hůlky sestavovali dlouhou dobu asi přes měsíc. Vím, že by si hůlka měla vybrat čaroděje, ale každá by je chtěla. To byl ten problém. Jejich jádra jsou smíšená. POZOR! Pokud někdo je bude chtít rozzlobit může to mít negativní dopad. Mnohdy se stalo, že zkoušející v zájmu výzkumu urazili před nimi někoho, koho si vážili a ten chudák kvákal, dokud to nepřestalo ty dva bavit. Trvalo to dokonce i 14 dní. Nebo dělají naschvály, pokud někdo uráží někoho, za co nemůže.
Jednou ty dva Lucrecie přivedla, že chce jít s holkami do Mudlovské Zoo. Požádala mě, abych je pohlídal a já kývl. Chtěl jsem je nějak zabavit. Myslel jsem, že to bude jednoduché, ale mýlil jsem se. Znali většinu knih lépe, než naši odborníci. Rozhodli jsme se, že je trošku proškolíme. Byla to s nimi pěkná spolupráce, chovali se lépe, než dospělí. Jejich logika, výřečnost a častá prolhanost, mě vždy rozesmála. Chodí tak nenápadně, že kolikrát si ani nevšimnu, že u mě stojí. Jejich názory byly, nebo snad jsou pro výzkum důležité.
Proč je Lucretie nechce?
Lucretie je nechce, protože ti dva už vyrostli a mají své názory, které s nimi nesdílí. Často si prý poslední dobou Rowena s Eileen stěžují v dopisech, že je Serena s bratrem šikanují. Chce hlavně mít normální čarodějky doma a ne čaroděje a čarodějku, kteří prostudovali všechno možné. Pokud ti Lucretie poslala po nich dopis, že se o ně má někdo jiný postarat, tak chtěla, abys až se shledáme, mě o tom zpravil .
Nevím co by tě o mně mohlo zajímat a co nevíš a naopak víš. Jsem vedoucí výzkumu o lektvarech pro léčbu zranění způsobená kouzlem, Černou magií a jiné. Jsem dvojnásobným dědečkem, jeden vnuk je Vlkodlak a druhý zabitý upír jehož duch dohlíží na svého bratra. Má dcera je Patronem nějakého čaroděje, který se zrovna hledá. Serena tvrdí, že její svěřenec příští rok bude studovat v Bradavicích. Rád ve volném čase míchám nějaký lektvar a čekám co z toho vzejde. Jsem šťasten, že jsem konečně našel někoho, s kým si rozumím. Ve škole jsem byl neoblíbený, byl jsem takovým podivínem, který měl rád své soukromí.
Jsi podle všeho výborný učitel, kterého si Serena s Johnem moc váží. Nejsi zrovna důvěřivý typ. Tvůj život je tajemný, a nebudu se divit, když mi nic o sobě neřekneš. Nezlob se, ale vyptával, jsem se Sereny a Johna, kteří mi odpověděli čtyřmi slovy: JE TO JEHO SOUKROMÍ. Zapomněl jsem jak nemají rádi zvědavce. Teď mi začali odpovídat v hádankách, což značí, že se na mě zlobí.
Jestli tě mohu poprosit, tak na ně dohlédni, ale tak, aby si tě nevšimli. Pokud začnou dělat problémy při hodinách, dej mi vědět. A ještě jedna věc. Než bude úplněk, tak si s těma dvěma sjednej informativní schůzku. Bude to tak lepší.

Opatruj se!

Tvůj přítel Petrifitus P.


Čtvrtek utekl jako voda, v pátek si Johna profesor Weasley dobíral a chtěl je naštvat, že neumí vyslovit formuli, ale jen kvůli štěstí to funguje. John se na to jen ušklíbl. Když to nevyšlo u chlapce, přešel na jeho sestru, která se stejně ušklíbla a řekla "Heč!"
Kdo si však na ty dva nemohl stěžovat, byl profesor Binns, který na ně jen pěl chválu.
Večer přijel Remus, který vypadal, spíš že to ten expres převálcoval, než přivezl.
Corvus Foxovi konejšili Romulu, že vše dobře dopadne. Po večeři se profesor Snape s Remusem a zmíněnou trojicí přemístil do kabinetu, kde rozrůzněně plánovali ten úplněk.
"Slečno Foxová, tak mi řekněte, jaký máte plán?" řekl s úšklebkem Snape
"Ten se jmenuje "Lokálant", tudíž co se z toho vyklube, to budeme řešit." odpověděla dívka
"Jak to chcete provést?" zavrčel Snape
"Jako vždy. Těm co neumí se přeměnit dáme lektvar"¨odpověděla Serena .
"Zítra večer v půl páté se zde všichni zastavte a odejdeme do Chroptící chýše, kde se vše provede. Jděte si všichni odpočinout. Žádnou břečku pít nebudu! To Vám říkám rovnou!" Štěkl profesor a vyprovodil všechny z kabinetu.

Druhý den vládla povětšinou pochmurná nálada a ta byla ještě horší, když se Basil Malfoy rozhodl rozesmát všechny v sále, navážením se do Romuly, což se mu nepovedlo, protože se nikdo kromě nohsledů a Eileen s Rowenou nesmál.
Ve čtyři odpoledne se trojice Zmijozelských studentů chystající se na noc "N"
Dvojčata se oblékla do svých oblíbených černých kalhot, černého roláku a vesty. Romula měla nejobnošenější oblečení, které v šatníku našla a všichni tři odešli k profesoru Snapeovi. U jeho kabinetu se sešli i s Remusem. Zaklepali a zanedlouho jim otevřel očekávaný muž. Ten chtěl vyjít, ale Serena ho vlákala zpět do místnosti pod záminkou, že má pro něj důležitý vzkaz od Petrifita Pythona. To byl dost pádný argument, aby se chytrý, mrzutý muž nechal zlákat trikem.
"Tak co mi vzkazuje?" vyštěkl, hned jak za sebou zavřel dveře od kabinetu.
"Moment, hned to najdu." Řekla dívka a šátrala naoko v kapse vesty.
Z druhé kapsy vytáhla svou hůlku, zamířila na profesora a zašeptala "Mdloby na Vás!"
Nato se překvapený profesor Snape svalil k zemi jako zralý žalud.
"Pardon." Zašeptala a kouzlem ho přemístila do jeho křesla.
Na čelo mu přilepila čímsi obálku, v níž byl vzkaz, kdyby náhodou muže probudil někdo dříve, než bude po všem a přesunula ho levitačním kouzlem do jeho křesla.
Následovně vyšla z jeho kabinetu, zavřela za sebou dveře a řekla přítomným, že si profesor ještě musí něco zařídit. S největší pravděpodobností přijde asi za hodinku.
Remus jen přikývl a s dcerou po pravici odešli za Foxovými, kteří si to namířili do Chroptící chýše.

Jakmile došli do chatrče došel John s Romulou do jedné místnosti a Serena s Remusem do druhého pokoje.
Jak jen všichni čtyři došli do již zmíněných pokojů, začali se Lupinovi pomalu, ale jistě měnit ve Vlkodlaky. V tu chvíli se sourozenci proměnili ve velké psy. Serena byla černá a John béžově zlatý s černým ocasem. Vlkodlaci byli dost agresivní, jen co uviděli psy vrhli se na ně, což děcka, tedy psi, očekávali. Každý ze psů utržil nějaké ty šrámy, ale na co si museli dávat pozor bylo kousnutí. Romula jen škrábala a rafala, ale Remus dokonce se pokoušel Serenu pokousat. Ta však naopak pokousala jeho. Noc utíkala docela rychle. Blížila se pátá hodina ranní. Už si oba Foxovi mysleli, že mají vyhráno, ale brzy však poznali, že se hluboce mýlili.
Spíše to poznali jen Remus s čubou, protože se ve dveřích jejich útočiště objevil nezvaný host. Kdo jiný jím mohl být, než profesor Snape. Ten všude hledal sourozence, ale našel jen Remuse alias vlkodlaka, který stál k němu otočený zády a jeho patrolu v podobě černého psa.
"Foxovi, kde jste?" zařval profesor.
V tu chvíli se Vlkodlak otočil a chystal se napadnout Snapea. Toho však zachránila černá psí slečna, která zachovala chladnou hlavu a pustila se do Vlkodlaka. Ten ji však několikrát praštil a dokonce jí na těle udělal několik hlubokých ran. Černý pes chvíli pozoroval Vlkodlaka, kterého zahnal po chvíli do rohu a čekal co bude dál. Podívala se na staré hodiny v pokoji, které ještě kupodivu fungovaly a hlásily, že za deset minut bude sedm hodin. Serena cítila na sobě, že ztrácí sílu. Výhružně na Remuse vrčela.
"Musím to zvládnout, Remus by ho zabil a pak by si to vyčítal." Řekla si
Profesor se podíval na černého psa, divil se, že může vůbec stát, protože celé jeho tělo bylo od krve a mělo nemálo otevřených ran, které bolely i jeho a to je jen sledoval.
Zbývaly jen tři minuty, Snape však místo toho, aby dělal "mrtvého brouka" tak se rozešel do místnosti a nesmyslně se rozhlížel . Černý pes zavrčel a Snape na něj namířil hůlku, to se asi nelíbilo Remusovi, protože se rozmáchl, srazil ho k zemi. To bylo na Serenu moc. "Bratr, bojuje s Romulou ve vedlejší místnosti, Snape dělá hlouposti, a to učí Obranu proti černé magii, je zraněný na hlavě a Vlkodlak ho chce zabít." Probíhalo jí hlavou
Skočila a zakousla se Remusovi do paže, kterou se zase rozmáchl , aby zaútočil na muže ležícího na zemi. Vlkodlak zavyl bolestí.
Remus se snažil hafana z ruky setřást, ale bezúspěšně. Serena si po chvilce všimla, že se Lupin mění zase do původní podoby, tak jej pustila. Počkala, až se promění úplně. Byl tak vyčerpaný, že ihned klesl na kolena. Proměnila se tedy také. "Zůstaň tady, jdu se podívat za Romulou a bratrem." Řekla Remusovi a odešla (spíše odkulhala)
Po chvíli se vrátila i se dvojicí Zmijozelských spolužáků v podobě Johna a vyčerpané Romule, která také získala pár nepěkných škrábanců, ale na otce, který měl rány po celém těle, neměla.

Snape řekl pár jízlivých poznámek, které všichni brali, jako radost z toho, že přežili a šli všichni společně zpátky do hradu.

Byli všichni bez výjimek posláni na ošetřovnu ředitelem, který na ně už čekal u vchodu. Profesor se sice bránil různými výmluvami, které však ředitel nebral jako podstatné a pro jistotu šel s nimi. Ošetřovna byla naštěstí prázdná. Madam Pomfreyová už byla připravená všemi možnými lahvičkami s mastí a lektvary. Rozešla se nejdříve za sourozenci, kteří odmítli její pomoc slovy : "Nejdřív oni ." a ukázali na Lupinovi se Snapeem. Po pětiminutové rozepři mezi ošetřovatelkou a dvojčaty žena kapitulovala a šla ošetřovat poškrábanou Romulu a jejího pokousaného otce, který se divil jak je mohla děcka ohlídat. Nepamatoval si nic. Pomfreyová Lupinovic uložila do postele, dala jim lektvar po kterým oba ihned usnuli a zatáhla kolem postelí závěs. Nakonec se ošetřovatelka dostala k profesorovi, který by jistě několikrát zmizel z ošetřovny, kdyby u dveří na něj nečíhal Brumbál. Takový velký výraz zklamání v kombinaci rozčílení u profesora Snapea Foxovi ještě neviděli.
Profesor si tedy nechal prohléhnout hlavu , načež mu Pomfreyová poradila, aby nejedl těžké jídlo a šetřil se, protože má pravděpodobně otřes mozku.
"Radši se postarejte o ty dva." Vyštěkl místo poděkování.
Žena uposlechla a rozešla se k dětem, kteří stále stáli pohromadě u vchodových dveří poblíž ředitele školy.
"Teď se podívám na Vás!" řekla rozhodně žena dětem.
Ti, i když bylo vidět, že se jim nechce, si na její vyzvání sundali horní část oblečení. Žena nato úplně ztuhla, včetně mužů, kteří byli k nim poblíž.
Každý měl ošklivé rány po celém těle. Nejhůře na tom byla Serena. Madam Pomfreyová jim dala lektvar, který oba vypili a to způsobilo, že se jejich rány začaly překvapivě rychle hojit.
"Takový účinek to nemělo mít." Vyhrkla ze sebe žena.
"Jak je to možné?" podivil se ředitel
"Rychle se hojíme." Odpověděla dívka
Madam Pomfreyová odešla mezitím vyrábět různé masti.
"Proč jste na mě poslala Mdloby?" zeptal se Snape a ředitel se přitom překvapeně podíval na dívku.
"Řekl jste:"Žádnou břečku pít nebudu!" jenže jinak by Vás zabili, málem zabili i nás a to máme výcvik. V dopise jsem se omluvila, upozornila Vás, že budeme jako psi, což jste nebral očividně vážně. Neberte to tak, že Vám nedůvěřujeme, ale báli jsme se o Vaše bezpečí. Očekávám spravedlivě nespravedlivý trest." Odpověděla spokojeně.
Nabroušený profesor se neudržel a procedil skrze zuby: "Počítejte s tím, že si to s Vámi dvěma vyřídím."
"Bratra do toho netahejte,…"
"Nech to být Sereno, alespoň bude sranda. Už jsem se bál, že nebudou žádné tresty." Řekl s úsměvem John
"Severusi, dnes byla těžká noc. Dnes to ještě nech být a od zítra začni. Máš mé svolení. Napadli jste učitele a máte štěstí, že to nemělo žádné následky." Řekl s vážným výrazem ředitel.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama