Sourozenci - kapitola patnáctá

16. dubna 2007 v 21:15 | Severusis |  Sourozenci
Kontrola může způsobit šok

Při hodině jej stále hlodala myšlenka, aby ti dva nic neprovedli. Jak jen mohl tak si na jakémkoliv studentovi, který byl po ruce vybíjel zlost tím, že strhával body, co jej uklidňovalo, že žádný student, kterého připravil o body nepatřila do Zmijozelu.
O přestávkách mu to nedalo a šel se za vždy za dvojčaty potají podívat.
Co čert nechtěl opět jej překvapili. Napoprvé když je viděl metali různé parakotouly salta. Dělali stojky, hvězdy a mosty. Podruhé zase seděli na tyčích, které si vykouzlili jako kdyby byli na košťatech a něčemu jakoby uhýbali. I když nic neviděl stejně mu to připadalo zajímavé. Poté vypili obsah malé lahvičky zavěsili se na tyčích párkrát se zdvihli a pak seskočili na zem. Serena vytáhla hůlku, švihla s ní a tyče spadli na zem.
Napotřetí způsobili ti dva profesorovi další šok. V místnosti byl totiž John se zavázanýma očima a netopýr, který dělal opakovaně nálety na něj. Chlapec se vždy dokázal savci velice dobře vyhnout. Po několikátém útoku se netopýr proměnil v Serenu a John si sundal šátek, kterým měl zavázané oči.
"Dobré, velice dobré, bráško. Hodně ses zlepšil." Řekla povzbudivě dívka
"Díky, ty jsi také byla skvělá. A to jsem si na každém náletu, abych tě konečně dostal, dal záležet."
"Jo, bylo to znát, šikulo."
Řekla a oba se začali smát.

"Ehm, ehm." Upozornil na sebe Snape
Sourozenci ztichli.
"Vidím, že jste dotrénovali."
"Ano pane."
"Co jste to pili z těch lahviček?"
"Jo aha, "Háčko" taková neškodná břečka, pane. Neustále myslíte na to co chcete, aby jste viděl a bez úrazu. Je však důležité protisérum pane, jinak bude následovat mdloba, která je doprovázená bolestí hlavy."
"To se mi nezdá, doufám, že máte pro mě vzorek."
"Ano, pane." Řekl chlapec a sáhl do kapsy hábitu, který ležel pohozený, blízko něj. Vyndal z něj dvě lahvičky. Jedna měla zelenkavou barvu a druhá odpudivě krvavě rudou.
"Zelenkavá je "Háčko" a ta druhá je protisérum, pane." doplnil
"Máte napsané složení toho a postup?" zavrčel profesor
"Sereno, buď tak laskavá." Pokynul bratr sestře
"Jistě!" vyndala ze svého hábitu složený pergamen "Scribo" zvolala a poklepala na pergamen svou hůlkou.
Na pergamenu se objevily jak ingredience, tak i postup, který profesorovi způsobil další šok.
Byly tam i ingredience jako sušená Rozumbrada, hlavičky Temerbernských stonožek, krev z raracha a podobně.
Míchání nebylo dle jeho názoru nijak složité, tak se rozhodl, že si to zkusí namíchat sám.
"Jděte se navečeřet a zjistěte si co jste se učili, abyste nebyli pozadu. Zítra půjdete normálně na hodiny. Ve středu jen na astronomii, profesorka Weasleyová má problémy s Malfoyem a spol, takže na ně dohlédnete." Řekl a nemohl si nevšimnout jejich rozzářených očích, které značili že se něco buď semele rovnou při hodině, nebo někdy později. "Zbytek dne můžete využít v plánování Famfrpálu. Musíte to ale zvládnou i s přípravou na hodiny. Ale s Vaší zručností to bude sranda. Ve čtvrtek bych chtěl vidět Váš trénink, ale nevím jak to udělat." zakabonil se.
"Co Petrif…ehm…pan Python. On už náš trénink viděl a strašně rád by si zkusil učitelský post. A upozorňuji Vás, že na tyhle hodiny studenti nezapomenou. Má byť slabší, ale i tak rázné metody, jen mu budete muset vysvětlit to s těmi body. Pak byste mohl použít vždy jen jednou Obraceč času." Zareagovala pohotově dívka.
"To je dobrý nápad slečno Foxo… Moment, vy… vy o něm víte? Vy znáte Obraceč času?" vyhrkl koktavě ze sebe.
"Ano pane, vrtalo nám hlavou jak je možné, že jste třeba i na třech místech najednou. Spíše mě. Serena mě vždy okřikla, když jsem nad tím přemýšlel, že to má jistě nějaký logický důvod. Výsledkem byl Obraceč času. Sestra mi neodporovala, to znamená, že je to pravda." Postěžoval si chlapec, čímž to vysvětlil.
"Tak a v pátek půjdete normálně na hodiny. A jděte už na tu večeři." Zavrčel a odvlál.
Večeře byla poklidná, nikdo se s nikým nebaví, ani se na nic neptal. Po večeři se všichni tiše rozutekli do svých kolejí, jedinej kdo to nemohl udělat byla pětice, která si musela ještě odpracovat trest, který dostala.

Romula řekla sourozencům vše co potřebovali vědět, aby si mohli zpracovat veškeré úkoly, které by jim byly zadány, kdyby byli na hodině.
Jakmile si vše zjistili o pěti úkolech, které jim byli uloženy, poděkovali Romule, která si šla po náročném dni trošku odpočinout.
Oba Corvusovci si došli pro svitky pergamenů, brky a potřebné knihy pro zpracování úkolů.
Úkoly jim jako vždy netrvaly dlouho, měli talent, vše vystihnou co nejpřesněji a k tomu vše ještě podrobněji vysvětlit, i když se to po nich nechtělo, což zapříčinilo, že většině profesorům z toho šedivěly vlasy nejvíce profesorovi Weasleyemu.
Když dopsali pátý úkol složili si svitky, očistili brky a poskládali si učebnice. Když se podívali kolik je hodin zjistili, že je teprve osm, ale i tak se rozhodli, že si půjdou také lehnout. Proto si vzali věci, popřáli si dobrou noc a odešli do pokoje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama