Sourozenci - kapitola šestá

16. dubna 2007 v 20:44 | Severusis |  Sourozenci
Chlapec v dívčiných vzpomínkách

Od rozmluvy mezi ředitelem a Snapeem uběhl měsíc a několik dní, během kterých se ve škole hodně změnilo. Eileen s Rowenou se přestali bavit s Johnem a Serenou, Snape při hodinách měl horší náladu, než na začátku školního roku, takže komu mohl, tomu strhl bezdůvodně body. Stávaly se různé věci: vybuchovaly kotlíky, aniž by to mělo příčinu; profesor Weasley učitel Kouzelných formulí stále opravoval Serenu s Johnem jak mávat hůlkou, i když to dělali ukázkově, což se dívce nelíbilo a "nedopatřením" vyčarovala profesorovi krysí ocásek jehož následek bylo ubrání bodů Zmijozelu. Profesor Longbottom vykládal o rostlinách hodinu co hodinu tak nudně, že většina studentů usnula a ani si nevšimla, že skončilo vyučování. Profesorka Weasleyová učící Astronomii si ty dva též dobírala, ale oni ji nechávali neznámo proč. Profesor "Bručoun" Snape měl každou hodinu mnoho jízlivých poznámek, které se jim nelíbily . Serena si během jeho jedné z lektvarových hodin všimla, že se jí pokouší někdo šťourat v mysli, tak tomu dotyčnému, aniž by věděla komu, pustila drnčivé "CRRRRRRRRRR".
Ihned na to se porozhlédla po třídě a co nezjistila, profesor Snape si držel jako jediný křečovitě hlavu a vyděšeně zíral na dívku a ta jeho vyděšený pohled opětovala.
"Dnes skončíme dříve. Slečna Foxová a pan Fox, zde zůstanou a pomůžou mi s přípravou na zítřejší Obranu proti černé magii." Řekl rozhodně a propustil ostatní studenty, kteří zmizeli tak rychle, že za nimi nestačilo zaprášit.
Snape zavřel mávnutím hůlky dveře a podíval se k dvojčatům svým oblíbeným pohledem.
"Víte, proč jsem si tu Vás nechal?"
"Buď potřebujete pomoci s přípravou na hodinu, nebo Vám jde o mou Nitroobranu, pane profesore." Řekla Serena
"Tak to vy se mi pokoušíte nabourat bariéru?" podivil se John
"To tu vědu ovládáte oba? Proč jste nám to neřekli?" vyhrkl profesor
"Pane profesore, máme neblahé zkušenosti. Věřte mi. Vím, že jste rozzloben tím, že jsem Vám nabourala bariéru a věřte mi, že jsem nechtěla. Myslím, že trestem bylo to co jsem viděla a stále to vidím před očima."řekla kajícně dívka
"Vy jste se tam dostala?" užasl Snape
Dívka přikývla
"A vy?" podíval se na Johna
"Já jsem se zase dostal do vzpomínek profesorky McGonagallové. Ehm. Nic pěkného, pane." Přiznal chlapec
"Že to na nás nepovíte? Prosím." dodala Serena
"Uvidíme." Zavrčel
"Omlouvám se, za to drnčení. Vím, že to muselo být hodně nepříjemné a přijímám jakýkoliv trest, pane." Zakňučela a podívala se na něj dívka
"Jděte, máte teď mít Kouzelné formule a prosím Vás slečno Foxová, nepřičarovávejte profesorovi nic navíc, i když Vás štve. "
"Ano, pane. Na shledanou a děkujeme." Řekla s úsměvem a odešla s bratrem ze třídy.
Snape z nich nepustil oči, dokud nezavřeli za sebou dveře

Jak dívka slíbila nepřičarovala profesorovi nic, i když jí neskutečně štval. Jelikož byl čtvrtek a profesor Snape vzal tu skutečnost docela dobře, tak jí nic nekazilo náladu.
Hodina překvapivě rychle utíkala a než se všichni nadáli, byl konec hodiny.

Všichni se rozprchli a profesor si oddychl, že tentokrát nemusí odstraňovat Serenino "nedopatření".

Serena se s Johnem šli projít pozemek školy. Po cestě potkali Snapea, který vycházel ze Zapovězeného lesa.
"Neměl by mít náhodou lektvary s druháky?" divil se John
"To neřeš, má určitě nějaké vysvětlení, a na druhou stranu nám do toho nic není, Johne." Řekla přísně
"Dobrá, snad jsem tolik neřekl, jsi dnes nějaká podrážděná a smutná, co je s tebou?"
"Jde o Mettyho, stýská se mi po něm."
"Sereno,myslíš, že pojedeme na Vánoce domů?"
"Myslím, že ne. Poslala dopis jen holkám a to znamená jedno, už nás Luc nechce."
"Možná nám holky zadržují poštu, co říkáš, není to možné?"
"Ne, víš, že nám mamka Luc posílá dopisy po havranovi, nebo by řekla Petrifitovi, kdyby neměla čas či náladu a on by nás upozornil."
"Mám nápad, napíšeme Petrifitovi, že se nám po něm stýská a zeptáme se jej jestli neví něco o tom, proč se mamka Luc ozvala jen holkám a ty tvrdí, že píše jen jim. Nebo něco v tom smyslu, co říkáš Sereno?"
"Dobrý nápad, a já dostala ještě jeden za Zlatonku. Co kdybychom ho poprosili, aby poslal na Vánoce podepsané výtisky svých knih a hádej komu."
"Nevím ségra, koho by mohly zajímat knihy o všemožných lektvarech, které…aha . Ty jsi hlava, Sereno. Snapeovi?"
"Trefa, souhlasíš?"
"Jasně, napíšeme mu ještě dnes nebo až zítra?"
"Počkej, zítra máme obranu, přeměňování, volno, kouzelné formule a dějiny. Asi ještě dnes."
"Ok, ale kdo tentokrát sežene Petrifitova havrana Mercura, Sereno?"
"Víš, že přiletí, když na něj myslíme. Tentokrát ty, jo? Pojď půjdeme do hradu stmívá se a bude večeře." Řekla bratrovi povzbudivě a zamířili ke hradu.

Při příchodu do Velkého sálu si všimli, že všichni přítomní včetně profesora Snapea si je začali prohlížet. Oba si z toho nic nedělali, jen měli obavu, že všichni vědí o Nitrovzpytu.

Sedli si ke stolu, kde seděla sklíčená Romula.
"Co se děje, Romulo?" zeptala se jí Serena jen co dosedla ke stolu.
"Slyšeli jste to? Prý o prosincovém úplňku nebude účinkovat Vlkodlačí lektvar a bude na mě dohlížet Snape. Aby toho nebylo málo, přijede táta a budeme o úplňku spolu, jenže to bude složitější. Na Ministerstvu nemají tolik odborníků, aby mohli ke každé skupině Vlkodlaků někoho přiřadit. Nejhorší je, že prý je to případ, který se vyskytuje jednou za 150 let. Vlkodlaci budou agresivnější a nefungují ani žádné uspávací lektvary, to by usnula jen ta lidská část. Já vím, že je Snape odborník, ale mám strach, že bychom mu něco udělali, nedej Merline, zabili." Rozvzlykala se Romula na závěr.

Serena se podívala na bratra a bylo na něm vidět, že myslí na totéž.
Dívka chytila Romulu kolem ramen a utěšovala ji, že vše dobře dopadne.
Dorazily nevlastní sestry dvojčat v doprovodu Basila Malfoye, kteří si šuškali a ukazovali na Romulu. Té to bylo tak nepříjemné, že se opět rozbrečela. Serena jí něco pohotově něco pošeptala, což jí tak povzbudilo, že se náhle začala chechtat. To znejistělo ty tři posměváčky, které se Serena rozhodla v nejbližší době vzít na Paškál.

Po večeři, když se sál pomalu vyprazdňoval, Serena řekla Romule, ať jde v klidu do pokoje, těch tří si nevšímá a že přijde co nejdřív, protože musí oba něco zařídit. Romula kývla a odešla ze sálu.
John se sestrou vstali a šli k Čestnému stolu, kde seděli už jen profesor Snape, profesorka McGonagallová a ředitel Brumbál.

"Pane řediteli, potřebovali bychom s Vámi mluvit." Začala Serena
"Něco důležitého?" zeptal se usměvavý ředitel
"Ano, pane." Přitakal John.
"O co jde?" vyštěkl Snape
"O příští úplněk, pane." Zašeptala černovláska
"Myslím, že by se to mělo řešit jinde, pojďte za mnou do mé pracovny." Řekl stále s úsměvem ředitel a už vedl profesory se dvěma studenty k sobě.

"Tak, teď se všichni posaďte a řekněte mi Sereno, o čem jsi s námi chtěla mluvit." Řekl ředitel, když vešli do jeho pracovny.
"Pane řediteli, Romula Lupinová nám říkala něco o úplňku, který brzy bude…"
"O to se nestarejte! " skočil jí do řeči napěněný profesor
"Severusi, nechme jí domluvit." Řekl uklidňujícím tónem "Pokračuj Sereno!"
"Pokud jde o ten úplněk, něco takového jsme také slyšeli, ale zapomněli jsme na to. Nevím jestli jste něco slyšel o tom, jak vznikl Zákon o Vlkodlacích." Řekla dívka a ředitel na to neurčitě zakroutil hlavou.
"Dobře" pokračovala "Jak to zkrátit,… náš původ je neznámý. Jsme cvičení na obranu proti Vlkodlakům a Upírům. Trvalo to u nás kratší dobu, než u kterýchkoliv cvičenců." Serena vytřeštila oči směrem k zavřenému oknu, vytáhla hůlku a švihla. Okno se otevřelo a dovnitř vletěl velký byť starý, ale krásný havran. Ten se usadil Johnovi na rameni, Serena si ho s dospělými prohlédla a řekla překvapeně: "Petrifite?"
V tu chvíli se havran vznesl a proměnil ve staršího muže v kouzelnické čapce.
"Dobrý večer." Řekl
"Dobrý večer, Petrifite." Odpověděly děti a ředitel s profesory, ještě v šoku, mlčky přikývli.
"Budu hádat Petrifite, jsi tu, protože bude ten úplněk, který zvládnou jen velice dobře znalí v Obraně proti černé magii či profesionálové v oboru. A byl jsi informován, že sem přijede otec jedné studentky. Otec i dcera jsou Vlkodlaci. Chtěl jsi se ubezpečit, že o tom víme. Dále Tě sem poslal Metty, protože jeho bratr Tommy,Tvůj vnuk je též Vlkodlak a chcešradu jak jej uhlídat. To však trochu ztěžuje situaci, protože Tvůj vnuk Metty má už jeden problém, který zde nechci řešit. Je to tak?" prolomila šokem vytvořené ticho Serena.
"Přesně tak. A protože jste na to byli školení a pak sami se stali školiteli, tak jsem chtěl poprosit…"
"Moment, chcete říct, že ti dva dokáží zkrotit Vlkodlaky?" řekla překvapeně profesorka
"Ano, jen jejich pomocí existuje Zákon o Vlkodlacích, takový jaký je." Vysvětlil s úsměvem
"Kdo je Metty?" řekl kousavě profesor
"Můj vnuk, byl v dětství spolu s bratrem očkován vakcínou, která by byl je posílila v ochraně proti nim. Jeden dostal vakcínu proti Upírům a druhý proti Vlkodlakům. Jenže místo protilátek se to začalo projevovat jako pravý opak. Za několik dní byly změny už natolik zjevné, že museli být izolování. V té době už tihle dva trénovali a byli lepší, než většina našich odborníků. Jednou se vnuci neznámo jak dostali z izolačních místností a Serena s Johnem je zneškodnili. Od této doby se vedení rozhodlo, že oni budou školitelé a budou je sami zkoumat, protože se má dcera rozhodla prosadit ten Zákon o Vlkodlacích. Složitý proces, ale vyšel. Pomozte mi. Jde o mého vnuka. On je to hodný chlapec, a hodný Vlkodlak má - li ten lektvar. Serena už s ním měla tu čest, navíc když byl bez lektvaru a to málem zabil toho hlídače, kdyby se do toho nevložila s Johnem, který vytáhl toho polomrtvého muže a ona Tommyho přemohla."
"Kolik jim bylo?" zeptala se profesorka
"Sedm, před čtyřmi lety a před dvěma lety byl díky nim schválen nový Zákon o Vlkodlacích."
"Jak ho ona přemohla?" zeptala se znovu
"Nejdříve se transformovala na, na co to bylo…,na Rotwailera. Pak se jej snažila držet v "Šachu", dokud se neproměnil zpět. Tommy skončil jen s několika šrámy." Vysvětlil návštěvník
"Jsou to Zvěromágové?" podivila se žena
"Ano, libovolní Zvěromágové. Mohou se proměnit v jakékoliv zvíře." Potvrdil muž.
V tu chvíli se profesoři podívali na děti. Snape měl udivenější výraz než McGonagalová, což ani jednomu z dětí nebylo zrovna příjemné.
"Pane řediteli, žádám Vás jako dědeček jediného vnuka, který mi zůstal." žadonil muž
"Neříkal jste, že Váš vnuk má bratra? " zeptala se bez přemýšlení žena.
"Minervo!" okřikl ji Snape a Serena zavřela křečovitě oči a John upřel zrak na podlahu.
"Máte pravdu kolegyně, říkal jsem, že byl můj vnuk spolu jeho bratrem očkován, ale poté co se stal upírem, začal zabíjet, ani izolace nepomohla. Měl větší sílu, než se očekávalo. Utekl a nějakým způsobem se dostal mezi mudly a několik jich zabil. Chystal se zaútočit i na děti v dětské nemocnici. Morgana, má dcera, mu v tom chtěla zabránit. Začala mu domlouvat a doufala, že v něm probudí tu lidskou stránku. Nepovedlo se. Zabil ji. Doběhli jsme tam, když padla k zemi. Serena s Johnem, se mu postavili. Už byl skoro zneškodněný, ale vběhla dovnitř skupina Odklízečů, a ti vnuka na přání Ministerstva zabili. Ti dva to nesli těžce." Řekl zasmušile host
Serena sevřela ruku v pěst, až jí kosti zapraskali.
"Pane řediteli, jsme vycvičení na nouzové situace, jako je úplněk, při kterém neúčinkuje lektvar a Metty potřebuje pomoci. Vím, že je to těžko pochopitelné, ale ten Metty je duch, který střeží svého bratra. Neví jak se v takových situacích zachovat." Řekla dívka
"Chcete říct, že ten mrtvý hoch se dokáže o bratra s Vaší pomocí, postarat?" zeptala se překvapeně profesorka dětí
"Ano," Řekl John
"Dobrá jak mu chcete poradit?" zeptal se ředitel s úsměvem
"Jestli mohu, tak v sobotu s bratrem si najdeme místo a popovídáme si s ním." Řekl John
Serena se podívala Snapeovi do očí.
"Ten chlapec, co jsem stačil vidět, když jsem zkoušel Vaší bariéru, je ten mrtvý hoch?" zeptal se jí přes myšlenky.
"Ano, pane profesore. Asi jsem se dost nehlídala, když jste ho viděl" Odpověděla.
"Severusi, co ty na to?" zeptal se Brumbál
"Souhlasím, pane řediteli. Když můžou pomoci i mimo Bradavice v nouzi. Navíc záleží na Vás, pane." Zavrčel
"Děkuji Vám, příteli." Řekl Snapeovi Petrifitus Python

Snapea to zaskočilo, že slyší z jeho úst "příteli". Serena si jeho šoku všimla, využila situace a probourala mu bariéru.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama