Sourozenci - kapitola třetí

16. dubna 2007 v 20:27 | Severusis |  Sourozenci
První školní den

Serena byla jako obvykle vzhůru už ve čtyři. Převlékla se, učesala a odešla potichu do společenské místnosti, kam šel ve stejnou dobu i John.
Popřáli si dobré jitro a posadili se ke krbu, ve kterém vesele hořely plamínky.
Povídali si dlouho, až k nim přišla rozčeřená Romula, jejíž mandlové oči jiskřili. Serena, i když si to nechtěla přiznat, záviděla její krásné hnědě vlnité vlasy, protože ona sama s bratrem měli neskutečně mastné vlasy, které ať dělali co dělali, nevydrželi čisté a hebké déle, než pár hodin.

Čtyřčata a Romula odešli na snídani do Velkého sálu, kde se posadili ke stolu a žvýkali topinku s džemem. Serena si všimla, že tam ještě není profesor, kterému dala mastičku. Přemýšlela, kde asi může být, když se masivní dveře rozletěly a do nich vběhl "jako zamlada" profesor Snape.
Všichni otevřeli pusu dokořán, i Serena, která si rychle zrekapitulovala postup jak dělala mastičku, jestli neudělala nic špatně, ale všechno sedělo.
"Ten sem vběhl jako kamzík, oproti včerejšku omládl." Špitla Romula Sereně, která se začal smát, až jí málem zaskočilo.

Nadešla hodina "H", které se všichni děsili, kromě čtyřčat. Lektvary.
Když přišli s Romulou na hodinu všichni přítomní Nebelvírovci a Zmijozelci se na ně podívali. Kdo chyběl byl Malfoy a jeho nohsledi Crabbe a Goyle. Posadily se na volná místa vedle sebe Romula se pozdravila Naturisem a čekali na začátek hodiny.
Když vběhli do třídy celí udýchaní oni tři opozdilci a posadili se. Netrvalo ani pět vteřin a vlítl do třídy ve sklepení profesor Snape svým tradičním způsobem, že rozrazil dveře a nechal je otevřené, přičemž všichni leknutím nadskočili. Přešel ke svému stolu, kde začal se svým proslovem:
"V mých hodinách, nebude žádné pošetilé mávání hůlkou,ani žádná přihlouplá zaříkadla a proto neočekávám, že by mnozí z vás docenili náročnou vědu a přesné umění přípravy lektvarů. Ovšem těch několik vyvolených, kteří mají předpoklady, ty mohu naučit, jak očarovat mysl a omámit smysly. Naučit, jak stáčet slávu, připravit věhlas a dokonce, jak uložit a zachovat smrt."
Dořekl, zavřel dveře gestem, zkřížil si ruce na hrudi a podíval se na opozdilce, kterým dodal:
"Vy tři pánové, jste přišli pozdě a podle všeho jste doufali, že to přehlédnu kvůli tomu, že jste ze Zmijozelu. Odebírám Zmijozelu za každého z Vás 10 bodů. Tudíž 30. Doufám, že jste se poučili." Dořekl a začal se zkoušením znalostí studentů.

"Slečno Weasleyová, co získáte ze smíchání rozdrceného kořene Asfodelu a výluhu z Pelyňku?" zeptal se ledovým tónem v hlase. "Nevím, pane profesore." řekla dívka.
"Hm, pane Pottere?" zeptal se ještě ledovějším tónem "Nevím, pane profesore" řekl chlapec. "Hm, jak tak koukám nikdo to tu neví, i když jsem z toho kdysi zkoušel Vaše rodiče, nebo snad ano, slečno Lupinová, Foxovi?"řekl s nadějí, že Čtyřčata to řeknou a Romula ne . Zmýlil se vědělo to všech pět a řekli naráz "Lektvar Doušek živé smrti, pane profesore." A podívaly se na sebe.
"Nebelvírští nezklamali, a Zmijozelu dávám 10 bodů za každého." Otočil se a šel se posadil se ke svému stolu. "Otevřete si učebnici na straně 12, tam jsou zásady jak správně připravovat lektvary. To si přečtete a za domácí úkol mi napíšete 6ti stránkovou deskripci o tom jak zpracovat Základní lektvar na léčení vředů. Příště jej totiž budeme vyrábět "Většina studentů zaúpěla, včetně Roweny s Eileen. Jen Serena s Johnem, Romula a její bratr Naturis , Dean Longbottom , Andrew Weasley měli jiný výraz, který značil nadšení. To Snapea trochu znejistělo, ale doufal, že ti nadšenci udělají nějakou chybu.
Ve třídě bylo takové ticho, že bylo slyšet jak někdo polkl. Podíval se tím směrem a uviděl klepající se dívku, která si listuje stránku.
"Longbottomová, doufám, že těmi svými zvuky, nehodláte rušit mou hodinu, protože jinak bych Vám musel dát trest. To byste určitě nechtěla, že ne?" zpražil ji.
Ta se nezmohla na víc, než na náhlé poblednutí jejího obličeje.
Serena jen zavrtěla hlavou.
"Chcete snad něco dodat Foxová?" procedil skrz zuby.
Serena opět zavrtěla hlavou a začala si psát poznámky z učebnice.
Snape byl překvapen jak tito studenti dokáží při psaní nemuknout. Vzal knihu, kterou se chystal číst. Jakmile ji otevřel, rozvířil se prach, který svazek pokrýval. Snapeovi vlétl do nosu a to způsobilo, že se třídou rozlehlo hluboké dunivé "HEEEEEEPPPPČÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍK".
Někteří z toho sebou škubli, jak se lekli. Stále dělal, že se jej to netýká, až náhle uslyšel
"Zdravíčko!" které se ozvalo ze všech koutů učebny. To jej tak vyvedlo z míry, že místo nadávání poděkoval. Skupinové otevření pusy dokořán, které mu bylo nepříjemné, značilo, že studenti čekali všechno, jen ne tohle.
Ihned se podíval na hodinky, aby se podíval kolik času mu zbývá do přestávky.
"Huráááá, jen dvě minuty." Pomyslel si radostně
"Na příště si přečtete základy přípravy lektvarů a nezapomeňte na tu deskripci. Sbalte si věci a jděte na další hodinu." Štěkl a zavřel knihu, která mu vynutila to kýchnutí.

Ve třídě zůstali jen Foxovi, Lupinovi, Malfoy s nohsledy.
Malfoy při sbírání svých věcí se podíval na Snapea a řekl: "Zrádce!" a patolízalové se uchechtli.
Profesor chtěl zareagovat, ale předběhla ho Serena. Ta přišla k chlapci, něco mu zašeptala do ucha, načež klučina zbledl a vyběhl z učebny rychlostí světla s pochlebníky za zády. V místnosti zůstala jen čtyřčata s Lupinovými. Ti při odchodu ze třídy řekli kolektivně "Na shledanou".
Při jejich odchodu profesor slyšel Eileen se ptát Sereny , co řekla Malfoyovi.
Ta se zašklebila a řekla tiše: "Pošeptala jsem mu, že pokud nevystřelí z učebny, tak mu stáhnu kalhoty a dostane na holou. Že sice nevím co řekl, ale stoprocentně se mi to nelíbilo. "
To způsobilo pospolitý výbuch smíchu. Jen profesor se divil, proč se ho dívka zastala.

Po příchodu skupinky do třídy, kde se vyučuje přeměňování si všimli, že už všichni sedí na svých místech. Také tam na profesorském stole seděla kočka. Všech šest si sedlo na svá místa. Naštěstí si mohli sehnout tak, aby seděli blízko sebe. To jim vyhovovalo. Všem bylo divné, že už začala hodina a profesorka McGonagallová zde stále není. Všichni si otevřeli učebnici začali v ní listovat. Jen Malfoy se tvářil, že jediný on nic nemusí dělat.
Neodolal a dobíral si bratra Romuly, pro jeho Metamorfomágství. Naturis, kterému se jeho mahagonové vlasy změnily v stříbrný odstín, chtěl na to zareagovat, ale to už jej přerušilo mňouknutí kočky na profesorském stole. Po upoutání jejich pozornosti seskočila a proměnila se v profesorku McGonagallovou.
Všichni vytřeštili oči.
"Vidím, že bez mé přítomnosti byste se snad i poprali, že ano, pane Malfoyi?" řekla a podívala se na dotazovaného.
Ten ztěžka polknul.
Rowena zvedla ruku a čekala, až jí profesorka vyvolá.
"Ano slečno Foxová?" zeptala se hlásící dívky.
"Paní profesorko, my ze Zmijozelu bychom Vás a Naturise poprosit za prominutí pubertálního chování našeho spolužáka. Doma ho sice učili k jiným mravům, ale slíbili jsme mu, že jej naučíme jak se chovat. " řekla, podívala se jedovatě na Basila a čekala na reakci.
McGonagallová si popostrčila své hranaté brýle blíže k očím a řekla s vážným výrazem "Dobrá, máte štěstí pane Malfoyi, dnes Vaší koleji neodeberu body, ale ještě jednou tak Vás nezachrání, ani duch svatý." Zavrčela a usmála se na chlapce, kterému se jeho stříbrná kadeř proměnila zpět na původní.
"Vítám Vás na hodině přeměňování, nemyslete, že když mávnete hůlkou promění se v to co budete chtít. Musíte umět řádně vyslovit formuli a správně používat hůlku. Dnes začneme něčím jednodušším. Budeme přeměňovat zápalku v jehlu." Řekla.
Nato to ve třídě zašumělo.
Profesorka vysvětlila postup a předvedla třikrát studentům, jak to provést. Povedlo se to všem, kromě několika studentů.
Dokonce i Crabbeovi s Goyleem na třetí pokus. Malfoyovi se to však ne a ne podařit, ale to mu nebránilo v machrování.
"Vidím, že některým se to podařilo, ale jsou tu i případy, kde toho nějak nemůžeme dosáhnout. Tudíž slečna Serena Foxová, pomůže panu Malfoyovi." Řekla. Jakmile to Malfoy slyšel, málem spadl ze židle.
"Pan John Fox pomůže slečně Longbottomové, Slečna Jenifer Potterová - panu Bodymu, slečna Paula Weasleyová - panu Andresonovi, pan
Rick - slečně Dayové, pan Grey - slečně Dayové. Slečna Rowena Foxová - slečně Darkové, slečna Romula Lupinová - panu Borgarovi, slečna Eileen Foxová - panu Owlovi, pan Green - slečně Whiteové. Slečna Johnsonová - slečně Parreyové" nařídila.
Jak bylo řečeno všichni pověření studenti se přesunuli k těm co jim byli přiděleni.
To všem vyhovovalo, kromě Malfoye, protože z koho měl opravdu nahnáno, byla zrovna tahle Foxová.
Ta k němu přišla s úsměvem. "Tak, musíš správně uchopit hůlku!" Řekla mu
Ten tak po několika nezdařených pokusech učinil a Serena mu okamžitě jeho uchopení hůlky pochválila. "Teď je to správné, měl jsi kliku, že tě ta hůlka neproměnila v jehlu." Řekla mu. "Teď to zkus"
Napůl se mu to povedlo. Byla to Zápalko - jehla. "No vidíš." Řekla mu povzbudivě. "Teď hůlkou máchni takhle, ty jsi s ní mával jako s vařečkou." Řekla a ukázala patřičné mávnutí hůlkou. Basil to zopakoval a ze Zápalko - jehly byla náhle jehla.
"Proč mi pomáháš?" zeptal se jí roztřeseným hlasem.
"Protože jsi mi byl přidělen a já to na rozdíl od tebe ovládám, takže nehudruj a uč se, jak se to má dělat." Řekla mu rázně
Též se to podařilo i ostatním, které doučovali jejich spolužáci
"Jak vidím všichni to s pomoci dokázali, dobrá tak tedy slečny Potterová a Weasleyová získávají pro Nebelvír 20 bodů. Pan Rick a slečna Johnsonová získávají pro Havraspár 20 bodů. Pánové Grey a Green získávají pro Mrzimor 20 bodů a Foxovi se slečnou Lupinovou získávají pro Zmijozel 50 bodů." Všichni zajásali a tleskali.
"Dobrá, dnes nám ta hodina utekla. Tak si vezměte své věci a můžete jít." Řekla a posadila se ke stolu a zapsala si kolik bodů, které koleji dala. Netrvalo dlouho a všech 44 studentů bylo pryč. McGonagallová se připravila na 5. ročník, který jí čekal po obědě a vyrazila do velké síně.

Obědová přestávka byla neúprosná a rychle utekla.

Na hodinu létání se všichni těšili, ale kdo z ní měl strach byl Malfoy a Longbottomová. Přišli na místo, kde se výuka konala. Byla tam už připravená košťata. Ve dvou řadách naproti sobě. Profesor Potter, Bystrozor a učitel létání už na ně čekal. Neustále se culil na Weasleyovi, Potterovi, Longbottomovi a Lupinovi. Nikomu nebylo jasné, ani čtyřčatům, proč se zrovna na ně a na Malfoye zašklebil, jako kdyby měl v puse citron. Každý se jeho povel postavil k jednomu koštěti. Zmijozelci na jednu stranu a Nebelvír na druhou stranu. Každý student na jeho pokyn natáhl ruku nad koště a zvolal "Hop!" Potter doufal, že se to sourozencům Foxovým nepodaří, opak však byl pravdou. Čtyřčata měla svá košťata v ruce a čekala co bude dál. Což se pravděpodobně nelíbilo profesorovi, protože se tvářil ještě hůř. Studenti na které se profesor usmíval to zvládli také, jen Malfoy bojoval s koštětem, které ho nejdřív ignorovalo a pak mu podrazilo nohy. Všichni se mu smáli, včetně profesora Pottera. Nakonec se to klučinovi povedlo a koště držel v ruce.

Konečně všichni vzlétli a vznášeli se nad zemí.
Zčistajasna se Serena podívala k oknům Bradavického hradu a tryskem odletěla pryč. Zanedlouho se vrátila, když se vrátila chtěla něco říct, ale…
"Co si sakra myslíte, že děláte?" procedil skrz zuby profesor.
"Zachraňuji Nebelvírský život, pane profesore." Řekla v klidu a vytáhla z kapsy hábitu zrzavé kotě.
"Křiváku!" křikla Paula Weasleyová, běžela k Sereně.a vzala si od ní zrzavou kuličku.
"Létáte dobře, to takhle umíte všichni čtyři?" zeptal se zvědavě, čímž změnil téma.
"Ano, pane profesore. Sestry spíše akrobacie, ale my s Johnem jsme spíše závodně." Řekla Serena
"Hm." Řekl zamyšleně "Pane Malfoyi, co to děláte?" křikl náhle vyděšeně
Malfoyovo koště se vzbouřilo a letělo s ním někam do neznáma. "Pomóóóóóóóc!!!" zakřičel zoufale chlapec a zmizel.
"Johne poleť, jinak ho už nenajdeme." Křikla dívka na bratra a letěla tryskem pryč. Bratr jí následoval.
Profesor Potter zůstal se studenty na zemi a dohlížel na ně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama