Sourozenci 2 - kapitola osmá

6. června 2007 v 21:46 | Severusis |  Sourozenci 2
Důležité upozornění

Přeměňování se, v tu dobu co profesorka marodila, sice o moc nehnulo z místa, ale i na to ředitel Brumbál myslel.
Pozval totiž Siriuse Blacka, který opravdu přeměňování měl v malíčku. Ředitel ujišťoval McGonagallovou , že je to jen na dočasnou dobu, než se uzdraví. Dělal co mohl, ale stejně mu žena ne a ne uvěřit.

Nakonec se k jeho překvapení nechala uklidnit dvojicí, která jí tehdy pomohla v té nepříznivé situaci, slovy:
"Paní profesorko, přece nevěříte, že by bez Vás tady byly Bradavice, že ne? Jenom chceme, abyste si odpočinula. To co vím, co jste dělala o prázdninách nebyla dovolená, ale galeje. Neptejte se jak to víme. Odpočiňte si, pan Black, alespoň přestane mít roupy a bude jednou mít nějakou zodpovědnost. Na nový rok budete mít své místo zpátky. Ono mu to neuškodí. A věřte mi že Vám toto místo ještě velice rád vrátí. A být Vámi tak se brzy uzdravíme, protože my Vás potřebujeme, ale jak říkáme zdravou. A když budete hodná, tak Vám určitě madam Pomfreyová povolí jít na Famfrpál, ale ,prý´ žádné rozčilování."

"Vážně? Vám jde o mé zdraví? Komu ještě."

"Všem."

Nato se ležící žena na posteli začervenala studem.

"Dobře, tak já se uzdravím co nejdřív a budu se šetřit do toho nového roku."

"To je to co jsme chtěli slyšet, tak na shledanou." Rozloučily se děti a odešly z ošetřovny.

Od té doby se dařilo profesorce opravdu lépe.
Sevena s Joudym den co den i když o to vůbec nestáli byli terčem útoku profesora Snapea. I když se snažili, aby k tomu neměl záminku, Dokonce nedělali žádné vylomeniny při tréninku na blížící se Famfrpál. Dával jim stále více a více práce, které horko těžko stíhali
To je hodně štvalo, ale snažili se to brát s rezervou.
U snídaně se opět, jako každou snídani, se řešila profesorka astronomie, kolik komu sebrala bodů a komu dala školní trest, který stejně nevykonal.
V tu chvíli přiletěly do školy sovy a roznášely poštu. Většinou to byli Denní věštci. Sevena s Joudym dostali dopisní obálku, která byla narvaná k prasknutí.
Odměnili sovu a otevřeli společně obálku.
Byl v něm dlouhý dopis, který byl napsán špatně čitelným, roztřeseným, neúhledným, písmem.

"Ahoj Seveno a Joudy,
jelikož nevím, zda jste si na to při tom všem školním shonu vzpomněli, ale stejně Vám to připomenu. Během začátku příštího roku, by se měli rozrůstat upíří kolonie. Jak Vám škola vůbec jde? Slyšela jsem o Dolores. Vím co si o ní myslíte a věřte že jsem stejného názoru. Ale jak se říká, každý se může napravit. Určitě byste chtěli vědět jak se cítím a jak dopadla operace. Musím Vám s Boasem a Claire ještě jednou poděkovat. Po měsíci už vidím a s brýlemi dokonce můžu zase psát. Vím, že je tento dopis místy těžko čitelný, ale věřte mi, že se to určitě bude lepší. Lékaři to tvrdí také. A to, že Alastor, pro Vás pan Moody, dostal dovolenou a chtěl jí strávit se mnou to bylo krásné.
Brzy zase napíšu a napište mi také.

Jasmine""Zase jsme zapomněli." Šeptla bratrovi do ucha sestra.
"To je fakt, ale proč?"
"Podívej se kolem. Snape má zase ty své vrtochy. Předkusová lady, se z Bradavic snaží udělat kůlničku na dříví. Petrifita skoro nevidíme. Spát skoro nechodíme a na famfrpál trénujeme jako zjednaní. Claire s Boasem jsou vyčerpaní až hrůza a to jim s většinou pomáháme. Tenhle rok je vzhůru nohama. Upíři se snaží rozšířit svou kolonii. Naštěstí víme kdy to dělají Takže víš co musíme udělat? "
"Jasně. Další perfektní rok. Hlavně o tom mlčet a už vůbec nespát ."
"Přesně."
"Ach, jo"
"Co je důležitější? Spánek nebo nevinné životy? "
"Jo, rozumím."
"Takže po lektvarech máme volno, musíme ještě do knihovny a pak na obranu a létání. Lepší den na toto zjištění jsme nemohli mít. Ještě vymyslet strategii na zápas, to bude nářez . "
"Hm. Tak jdeme."

Od té doby se skutečně ti dva ani trochu nevyspali, když nemysleli na učení, mysleli na famfrpál a když ne ani na tohle tak na upíry, kteří si chtějí rozšířit kolonii, protože byl jejich stav, neznámo proč, o dobrých 75% snížen.

Všichni profesoři měli čím dál tím víc kolísavé nálady. Tento stav trval bezmála osmnáct dní. Jednou profesoři hromovali, až se obrazy na zdech otřásaly a jejich majitelé utíkali. Nebo se usmívali a byli nápomocni studentům s jejich problémy. To by všichni brali jako jejich vrtoch, ale pokud to vyváděl i Snape tak už se všichni začali bát. To vše brala dvojčata s klidem, ale jakmile se začal Snape navážet do jejich matky, měla holčina chuť ho praštit někam, kam se nemá. V tom jí v vždy zamezil bratr. Tak se to prozatím obešlo bez úrazu.

Jedinej kdo zůstal stejnej byla nová profesorka Dolores Lamarková a ostatní ženské profesorky a ředitel Brumbál, který tomu nechal prozatím volný průběh.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama